Sprawdź, ile naprawdę zarabiają wydawcy na bazach e-mailingowych w NetSales!

Zapisz się i zacznij zarabiać na mailingach

Wielu z Was zastanawia się, co zrobić, aby osiągnąć większe zyski w naszej sieci. Niektórzy posiadają swoją stronę internetową, emitują reklamy banerowe, linki tekstowe ale nie do końca są zadowoleni z efektów. Chcielibyśmy namówić Was zatem na zbieranie bazy danych i zarabianie na wysyłkach do tych właśnie baz. Przynosi to wielokrotnie wyższe zarobki, nawet do kilkunastu tysięcy złotych w przypadku dobrze zebranych danych. Spójrzcie na przykładowe zarobki naszych wydawców oraz wielkości baz, jakimi dysponują.

 

Baza 1 : wielkość 85 000 kont

13 wysyłek w miesiącu = 14 242 zł netto. Uczestnicy konkursów internetowych, część przesyłek targetowana 25 lat +.

 

Baza 2: wielkość 133 000 kont

Średnio 8 wysyłek w miesiącu = średni zarobek 6 100 zł netto. Użytkownicy zainteresowani poradami prawnymi.

 

Baza 3: wielkość 250 000 kont

5 wysyłek w miesiącu + dwukrotne ponowienia do osób, które otworzyły mail oraz tych, które kliknęły = 10 430 zł netto. Osoby czekające na specjalne oferty. Głównie osoby po 25 roku życia.

 

Baza 4: wielkość 150 000 kont

3 wysyłki w miesiącu + dwukrotne ponowienia do osób, które otworzyły mail oraz tych, które kliknęły = 6 242 zł netto. Osoby czekające na specjalne oferty. Głównie osoby po 25 roku życia.

 

Baza 5: wielkość 200 000 kont

4 wysyłki w miesiącu = zarobek 3 252,5 zł netto. Baza rozrywkowa, zebrana poprzez mechanizmy marketingu wirusowego.

 

Baza 6: wielkość 177 000 kont

5 wysyłek w miesiącu = zarobek 3 956 zł netto. Baza użytkowników szukających ciekawych ofert online.

 

Baza 7: wielkość 3000 kont

30 wysyłek w miesiącu = 1 400zł netto. Klienci firmy, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną.

 

Baza 8: wielkość 80 000 kont

5 wysyłek w miesiącu = 2 750zł netto. Fani gier komputerowych.

 

Wnioski nasuwają się same! Wielkość bazy jest ważna, ale jeżeli jej użytkownicy (młodzież do 18 roku życia) to target z małą siłą nabywczą, to również jakość takiej bazy jest dużo niższa. Zauważcie, że najmniej kampanii efektywnościowych jest skierowanych do najmłodszej grupy docelowej. Musimy również pamiętać, że najlepszą bazą email jest baza stargetowana konkretnie pod afiliację (programy w NetSales), czyli użytkowników mających najwyższą siłę nabywczą 25 lat+ , zarabiających własne pieniądze. Baza, która przyniesie Wam równie duże zyski to również baza mocno stargetowana na konkursy. Drugim elementem wpływającym na zarobki jest aktywność w mailingach do danej bazy – im więcej wysyłek jest realizowanych w ciągu miesiąca, tym zyski są większe. Zdarzają się oczywiście wyjątki - mailingi wysyłane 3-5 razy w miesiącu mogą osiągnąć przyzwoite wyniki. Musicie pamiętać, aby podczas Waszej aktywności w świecie marketingu internetowego nie zrazić się do:

  • Stawki programu
  • Tematyki
  • Modelu rozliczenia
  • Grupy docelowej

 

Testujcie różne rozwiązania, a przede wszystkim tematy emaili! To od nich zależy, jak dużo osób otworzy dany e-mail, następnie kliknie w niego a na końcu dokona akcji. Średnia „otwieralność” mailingu wynosi 15%, średnia klikalność waha się od 2-3 do 15%, zaś średnia konwersja potrafi wynieść od 5 do nawet 35% ! Testując jednak różne tematy i wysyłając testowe mailingi do mniejszej grupy osób, możecie znacząco podnieść „otwieralność”, a co za tym idzie więcej osób wykona akcję, która przełoży się na Wasze zyski.

 

Często jest tak, że wysoka stawka za leada nie gwarantuje wysokich zysków, ponieważ w Waszej bazie jest ograniczona liczba osób zainteresowanych daną tematyką , natomiast gorzej płatne programy (np. konkursy) mogą przynieść Wam dużo więcej zysków. W konkursach udział może wziąć prawie każdy, dlatego tu bazy danych zarabiają najwięcej i to pomimo mniej atrakcyjnych stawek niż np. w programach finansowych.

 

Kolejny temat to optymalizacja wysyłek. W email marketingu testowanie różnych tematów czy tekstów to podstawa. Możecie również, po uzyskaniu naszej akceptacji ,wysyłać tekstowe mailingi, które w niektórych programach potrafią mieć lepszą skuteczność niż HTML, udostępniany publicznie przez reklamodawców w systemie NetSales. Najważniejsze jednak, aby użytkownicy znajdujący się w bazie danych zapisali się do niej świadomie i otrzymywali emailingi programów, które są dopasowane do nich. Przykładowo:

 

- Strona o modzie dla kobiet gromadzi użytkowniczki zainteresowane tą tematyką. Właściciel bazy danych powinien skupić się na programach kierowanych głównie do kobiet czyli np. zakupy grupowe, konkursy typu „stylista ubiera”, zniżki do sklepów odzieżowych

 

- Baza mężczyzn w wieku 25+ bardziej sprawdzi się w przypadku programów finansowych, inwestycyjnych, systemów ochrony mieszkania czy ubezpieczeniowych.

 

Im lepiej tematycznie dopasujecie Waszą wysyłkę do bazy, tym mniej odnotujecie z niej wypisów. Jeżeli zatem Waszym celem jest jak największa baza danych, to podczas rejestracji zbierajcie jak takie informacje jak:

  • wiek,
  • płeć,
  • zawód,
  • miasto.

 

Najważniejsze informacje to wiek i płeć, ale dwa kolejny parametry przydadzą Wam się do zawężania wysyłek np. do managerów lub pracowników fizycznych. Miasta są również bardzo ważnym elementem, ponieważ wykonujemy wiele wysyłek, które są zorientowane na miejsce zamieszkania. Niestety wielu z Was nie ma takich danych w swoich bazach. Poza kwestiami formalnymi warto też posiadać dobry system do email marketingu, który pozwoli Wam na dokładną analizę przeprowadzanych wysyłek, a w niektórych przypadkach także na segmentację użytkowników pod kątem przynoszonych Wam dochodów. Pamiętajcie, że nie ma dobrych darmowych narzędzi. Jeżeli chcecie zarabiać dużo z samego e-mail marketingu, musicie wydać kilkaset złotych na dobry system do zarządzania wysyłkami oraz ich zaawansowanego targetowania (tak, aby dotrzeć do osób, które są nimi zainteresowane ponieważ np. kliknęły w mailing o podobnej tematyce).

 

Zachęcamy Was do zgłaszania się na [email protected] z prośbą o pomoc w doborze systemu do e-mail marketingu. Mamy możliwość wynegocjowania dla Was specjalnych, dużo niższych niż rynkowe cen. Im więcej wydawców NetSales zgłosi się do nas z prośbą o system do email marketingu, tym większe rabaty wynegocjujemy u dostawców. W tym wypadku rabaty mogą sięgnąć nawet do 50%, ponieważ będziemy negocjowali wysyłki jednej , dużej bazy danych.

 

Dodatkowo zapewniamy Wam support oraz szkolenia z obsługi danego systemu do e-mail marketingu, a także (jeżeli dostaniemy od Was taką zgodę) zarządzamy Waszymi bazami danych oraz wysyłkami za Was, tak aby w etyczny sposób przynosiły jak najwyższe zyski. Dzięki panelowi NetSales i codziennemu logowaniu będziecie mogli obserwować swoje zarobki. :) Prawda, że to ciekawe rozwiązanie?

 

Na koniec chciałbym polecić krótkie raporty edukacyjne na temat rynku email marketingu. Zachęcamy Was do pogłębiania wiedzy i do tworzenia baz danych! Przynoszą wymierne zyski!

 

 

Autor:

Marcin Michalski

Źródło: http://www.netsales.pl/edukacja/sprawdz-ile-naprawde-zarabiaja-wydawcy-na-bazach-e-mailingowych-w-netsales
Zapisz się i zacznij zarabiać na mailingach

TOP sieci afiliacyjne:

TradeTracker
ocena: 5.0
Admitad
ocena: 5.0
Lead.Network
ocena: 5.0
Adtrafico
ocena: 5.0
Netsales
ocena: 4.9
WebePartners
ocena: 4.8
SystemPartnerski
ocena: 4.8
Affiliate44
ocena: 4.8
DoAffiliate
ocena: 4.8
SalesMedia
ocena: 4.8
Velgid
ocena: 4.8
Affizzy
ocena: 4.7
Zanox
ocena: 4.6
adFreestyle
ocena: 4.6
AdLeader
ocena: 4.6
Lilante
ocena: 4.5
Perfomo
ocena: 4.3
Afiliant
ocena: 4.2
Novem
ocena: 4.2
Adtraction
ocena: 4.2
leadAff
ocena: 4.2
Afilo
ocena: 3.5
Tradedoubler
ocena: 3.2
afill.me
ocena: 2.0
ProPartner
ocena: 2.0
Netaffiliation
ocena: 1.0
© 2024 www.programy-afiliacyjne.com.pl |  | Programy Partnerskie | Programy Afiliacyjne | Sieci afiliacyjne
Ranking został opracowany przez redakcję serwisu na podstawie subiektywnych opinii.